Rady a tipy pro klienty v oblasti práva

Nahrávám…
Náhledový obrázek
Vymáhání pohledávky
- Ladislav Šmarda
Co je vymáhání pohledávek a co tento pojem podle práva obnáší se dozvíte v tomto článku naší advokátní kanceláře. vymáhání pohledávek je spojeno s předžalobní, žalobní a požalobní fází, které si postupně v článcích od našich advokátů představíme.
Číst více
Náhledový obrázek
Co je pohledávka?
- Ladislav Šmarda
V dnešním příspěvku se zabýváme vysvětlením pojmu pohledávky. Co je pohledávka a kam ji v rámci podniku zařadit se dozvíte v článku naší advokátní kanceláře. Jde o součást vzdělávání v oblasti pohledávek a práv s nimi spojenými.
Číst více
Náhledový obrázek
Osvobození od daně z příjmů při prodeji nemovitosti II. část
- Ladislav Šmarda
Osvobození od daně z příjmu za účelem obstarání bytového potřeby je v praxi rozšířeným a známým institutem. Méně osob však ví o tom, že tato daňová výhoda podle zákona o daních z příjmu podléhá oznámení správci daně. Abyste neudělali chybu a vyhnuli se případné sankci spojené s neoznámením, připravili jsme si pro Vás tento příspěvek.
Číst více
Náhledový obrázek
Osvobození od daně při prodeji nemovitosti I. část
- Ladislav Šmarda
Prodej nemovitosti podléhá dani z příjmů. Je tomu tak ale vždy? V dnešním článku se budeme zabývat osvobozením od povinnosti platit daň z příjmů při prodeji nemovitosti.
Číst více
Náhledový obrázek
Smlouva o zápůjčce
- Ladislav Šmarda
V každodenním životě se můžeme ocitnout v situaci, kdy potřebujeme něco, co momentálně nemáme. Právě v těchto okamžicích vstupuje do hry smlouva o zápůjčce. Co přesně si pod smlouvou o zápůjčce představit a jaké jsou klíčové aspekty, na které je třeba při uzavírání smlouvy o zápůjčce brát ohled? Odpovědi na tyto otázky najdete v tomto článku, který pro Vás připrav
Číst více
Náhledový obrázek
Notice-takedown procedury v rámci DSA
- Ladislav Šmarda
V minulých článcích jsme se obecně seznámili s nařízením o digitálních službách (DSA), popsali kategorie zprostředkovatelů a vymezili jejich povinnosti. V tomto článku, který pro Vás připravila naše advokátní kancelář, se zaměříme na notice-takedown procedury a postavení důvěryhodných oznamovatelů, kteří hrají významnou roli v boji proti šíření nelegálního online obsahu
Číst více